Autodoplnky

LED OSVETLENIE VAŠEHO AUTA

Vodiči pozor! Denné svietenie zlepšuje viditeľnosť vozidla a znižuje pravdepodobnosť nehody.

Naviac znižuje spotrebu a menej zaťažuje autobatériu a alternátor. Budete tak jazdiť nielen bezpečnejšie, ale aj šetrnejšie.
Využite preto aktuálne výhodné ponuky, ktoré ponúkame a vyberte si automatické spínanie svetiel pre vaše vozidlo.

Postupné zavádzanie celoročného svietenia v jednotlivých krajinách EU núti vodičov mať rozsvietené svetlá. Bežné stretávacie svetlá nie sú veľmi vhodné na celoročné svietenie. Hlavné nevýhody sú prehrievanie svetlometov v letných mesiacoch, zvýšená spotreba pohonných hmôt a samozrejme zvýšená spotreba žiaroviek. Ako ideálne riešenie tohto problému sa ukazujú denné diódové svetlá. Obsahujú vysokosvietivé LED diódy s dlhou životnosťou (až 50 000 hodín) a minimálnym odberom elektrickej energie (od 4,4W na jedno svetlo).

LED DENNÉ SVIETENIE

V súlade s novelizáciou vyhlášky o celoročnom svietení na pozemných komunikáciách SR, je nutné, aby prídavné LED svetlá spĺňali homologizáciu ECE Directive R87 (pre produkty ako také) a ECE Directive R48 (technicky správna aplikácia týchto produktov), sú jediné s vysokosvietivými diódami a ako produkt takto schválené pre používanie ako plnohodnotne denné svietenie !!!

DRL  SVETLÁ NA DENNÉ SVIETENIE

Obsahujú modul, ktorý rozsvieti DRL svetlá automaticky po naštartovaní vozidla. Pri rozsvietení parkovacích alebo stretávacích svetiel sa modul DRL svetla vypne. V našej ponuke nájdete LED svetlá s veľmi nízkou spotrebou, LED moduly (štartéry) s elektronickým riadením prúdu pre optimálnu svietivosť. Tieto svetlá majú rozptýlené svetlo, ktoré netvorí kužeľ (čiže neoslňuje), ale dostatočne zaisťujú základnú podmienku svetiel pre denné svietenie – byť videní. Vysoko výkonné LED svetlá s nízkou spotrebou energie (od 4,4W/1 svetlo), jasné biele svetlo s teplotou 6000K.

UPOZORNENIE: Pri rozsvietených svetlách na denné svietenie, nemusia byť pri nezníženej viditeľnosti rozsvietené obrysové alebo stretávacie svetlá. Naopak, pri zníženej viditeľnosti, je nutné mať zapnuté stretávacie svetlá, prípadne aj svetlá do hmly tak, ako to vyžaduje zákon.

Montáž týchto svetiel na denné svietenie nie je prestavbou vozidla ani zmenou technických údajov. Ich umiestnenie na vozdilo nepodlieha žiadnemu dodatočnému schvaľovaniu.

Ku všetkým výrobkom ponúkame profesionálnu certifikovanú montáž!!! 

Kompletnú ponuku tovaru nájdete v našom eshope

 

ČIERNA SKRINKA DO VAŠEHO AUTA

VEDELI STE, ŽE: Kamera do auta musí byť malá a ľahká, aby nevibrovala. Dôležitý je avšak z hľadiska vibrácií aj tvar. FULL HD rozlíšenie je pritom základnou požiadavkou pre kvalitu a rozpoznanie EČV (ŠPZ).

1. Čierna skrinka neustále nahráva všetko, čo sa odohráva pred vami. Zachytí každý moment jazdy, záznam pozostáva z FULL HD videa, GPS trasy a grafu z 3D senzorov preťaženia.
2. FULL HD kamera zachytí každý detail v najvyššej kvalite a rozlíšení 1920 x 1080 bodov. Máte tak dokonalý dôkaz pre poisťovňu v prípade akejkoľvek udalosti, ktorá nastane.
3. Ochránite sa v prípade, že vás ohrozí cestný pirát svojou bezohľadnou a nebezpečnou jazdou. Polícia má zákonnú povinnosť riešiť zaslané video a predvolať si vodiča.
4. Nespravodlivý rozsudok policajta už nie je absolútny, môžete si ho prediskutovať priamo na polícii na základe videa, ktoré musia akceptovať, stačí priniesť pamäťovú kartu s videom.
5. Ochránite váš vozový park tým, že budú vodiči jazdiť pod dohľadom kamery a GPS šetrnejšie a zodpovednejšie, predídete tak mechanickým škodám aj prípadným nehodám.
6. Ochránite vaše deti pred dôsledkami nebezpečnej jazdy na vašich autách, budú jazdiť tak, ako keby ste sedeli vedľa nich. Ak nie, riskujú, že im auto už nepožičiate.
7. Evidenciu prevádzky firemného vozidla vám zabezpečí vstavaný GPS senzor, ktorý samostatne a pritom synchronizovane s videom zaznamenáva GPS trasu na pamäťovú kartu. Záznam GPS sa dlhodobo ukladá na kartu, pričom po zaplnení karty sa premazávajú iba videá, zachovávajúc tak celý archív jázd po dobu, kým nebude stiahnuté z karty alebo zmazané formátovaním.
8. Zaznamenáte si neopakovateľné momenty počas jazdy autom, či už ste na dovolenke v zahraničí alebo doma. Širokouhlý záber vám poskytne nový pohľad aj na známe prostredie.
9. Špeciálne využitie v kamere do auta môžu nájsť napríklad správcovia ciest, taxislužby, autoškoly, kuriérske firmy, zásobovacie autá, atď.
10. Ak necháte kameru bežať aj v neprítomnosti (vyžaduje permanentne napájanú zásuvku), zaznamenáte vinníka, ktorý vám poškodil auto. Na 8GB pamäťovú kartu sa vmestia v najvyššom rozlíšení 2h záznamu. Pri použití 64GB karty zaznamenáte až 16 hodín FULL HD videa s GPS, otrasmi a zvukom. Záznam je nekonečný, takže po zaplnení karty premazáva kartu od začiatku. Záznamy, na ktorých je zaznamenaný otras alebo pohyb auta sa však nepremažú, nakoľko sú špeciálne označené. Ak si odteraz nájdete odparkované auto poškodené, máte šancu zistiť, kto vám škodu spôsobil a dožadovať sa tak náhrady škody poisťovňou zo zákonnej poistky vinníka.

Ku všetkým výrobkom ponúkame profesionálnu certifikovanú montáž!!!

Kompletnú ponuku tovaru nájdete v našom eshope

Ponúkame Vám ďalšie doplnky do Vášho auta

– parovacie senzory

– hifi sústavy

– autotuning

a mnoho ďalších… kontaktujte nás

Permanent link to this article: http://www.elix.sk/?page_id=241